13.04.2023

Ciepło kamieni pomaga uwolnić napięte mięśnie

Spotkałeś się już z tą tajemniczą nazwą, ale do końca nie wiesz jak wygląda taki masaż?

Z tego wpisu dowiesz się jak przebiega taki zabieg i że nie jest to jedynie układanie kamieni na grzbiecie, a o wiele większa przyjemność „rozpływającego” się po ciele ciepła.

W skrócie mówiąc łączymy relaksacyjne techniki masażu z ciepłem oddawanym ciału przez kamienie bazaltowe. Uzyskujemy w ten sposób głębokie odprężenie tkanek. Połączenie termoterapii z masażem potęguje jego efekt relaksacyjny.

Kamienie są podgrzewane w urządzeniu do momentu, aż staną się ciepłe w dotyku, ale nie za gorące, po czym są używane do masażu. Terapeuta trzyma w dłoniach podgrzane kamienie i przesuwa je po ciele używając różnej siły nacisku. W trakcie masażu zachęcamy naszych klientów, aby mówili o swoich preferencjach, jeśli chodzi o temperaturę kamieni oraz nacisk.

Jak przebiega masaż gorącymi kamieniami

Każdy masażysta wypracowuje swój styl wykonywania masażu, a masaż gorącymi kamieniami nie jest tu wyjątkiem. W Bliss SPA zwykle poświęcamy około 30% czasu używając ciepłych rąk (masaż manualny)
i około 70% czasu na użycie kamieni. Daje nam to możliwość wyczucia Twoich mięśni oraz zidentyfikowania, czego potrzebują, a następnie użycia kamieni, by zapewnić ulgę. Pamiętaj jednak, że
u nas nie jest to „obkładanie” kamieniami a masaż – o wiele przyjemniejsze doznanie! Ciepła oliwka, która rozprowadzana jest przez terapeutę dłońmi, pozwala kamieniom płynnie przesuwać się po skórze.

Podczas masażu używamy kamieni o różnych rozmiarach, aby dopasować je odpowiednio do wielkości masowanych tkanek. Może to oznaczać, że użyjemy większych, okrągłych kamieni do długich ruchów po plecach i nogach, węższych kamieni do mięśni szyi i ramion, a mniejszych do dłoni i stóp. Używamy kamieni bazaltowych, ponieważ są one gładkie i dobrze utrzymują ciepło. Kamienie nigdy nie powinny powodować uczucia palenia lub być zbyt gorące. Z tego względu zachęcamy naszych klientów, aby mówili nam o swoich preferencjach co do temperatury przed i w trakcie masażu.

Po masażu dokładnie czyścimy oraz dezynfekujemy każdy kamień, aby zapewnić najwyższe standardy bezpieczeństwa i higieny dla wszystkich naszych klientów.

Korzyści z masażu z użyciem gorących kamieni

Jednym z powodów, dla których ludzie uwielbiają masaż z użyciem gorących kamieni, jest to, że jest on bardzo relaksujący. Ciepło i uczucie kamieni na ciele relaksuje ciało i umysł w sposób, który nie jest osiągany w innych masażach. Ciepło jest wspaniałym narzędziem do rozluźnienia napiętych mięśni, ponieważ uwalnia napięcie znacznie łatwiej.

Ponadto, dodanie ciepła do masażu zwiększa przepływ krwi w obszarze, który jest masowany, co zwiększa temperaturę wewnątrz twojego ciała. Jest to szczególnie wspaniałe dla osób ze słabym krążeniem lub
w chłodny dzień, ponieważ efekty rozgrzewające masażu utrzymują się znacznie dłużej niż sama sesja masażu.

Kto powinien korzystać z masażu gorącymi kamieniami

Masaż gorącymi kamieniami może być traktowany jako jeden z elementów fizjoterapeutycznego leczenia kompleksowego oraz jako pojedynczy zabieg relaksacyjny. Opracowanie wskazań i przeciwwskazań opiera się na odczynach miejscowych i ogólnych zachodzących głównie w układzie nerwowym, układzie krążenia i narządzie ruchu pod wpływem bodźców termicznych oraz mechanicznych.
Masaż gorącymi kamieniami szczególnie wskazany jest u osób u których pojawiły się:

– bóle zwyrodnieniowe

– bóle reumatyczne

– neuralgie i zespoły bólowe

– wzmożone napięcie mięśniowe

– stany zmęczenia psychofizycznego

– nadmierny stres i wywołane nim zbyt duże napięcie mięśniowe

Przeciwwskazania do masażu z gorącymi kamieniami

Mimo, że masaż gorącymi kamieniami należy do zbiegów relaksacyjnych, są pewne przeciwwskazania,
do których należą między innymi:

– choroby nowotworowe

– zakrzepica

– stany zapalne, gorączka

– ciężkie wady serca

– nieuregulowane nadciśnienie

– uszkodzenia skóry

– zaburzenia czucia

– ciąża

Ponadto niektóre osoby określają się jako „zimnolubne”, ich ciała szybko się rozgrzewają i nie lubią wystawiać się na działanie dodatkowego ciepła. Jeśli należysz do tych osób, a mimo wszystko chcesz spróbować tego masażu, daj nam znać przed sesją a przygotujemy kamienie o niższej temperaturze.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do tego, czy powinieneś korzystać z masażu gorącymi kamieniami, zalecamy skonsultowanie się z naszym zespołem, aby upewnić się, że ten masaż jest dla Ciebie bezpieczny i odpowiednio dobrany.

Spróbuj tej przyjemności i zapisz się już dziś do Bliss Spa na masaż gorącymi kamieniami!

Jesteśmy podekscytowani, że będziemy Cię gościć! 🙂