06.01.2023
Trochę z niedowierzaniem podchodziłam do tego masażu. Niewiele mówiąca, choć coraz częściej powtarzająca się, tajemnicza nazwa „Kobido” skusiła mnie do skosztowania tej przyjemności. Bez oczekiwań, z czystą ciekawością poddałam się rękom terapeutki (Pozdrawiam Ewunię:)
Moje wrażenia z Masażu Kobido
Wrażenia podczas masażu były niesamowite. Śmiało mogę powiedzieć, że doświadczyłam ekstremalnego rozluźnienia nie tylko mięśni twarzy, ale też karku, szyi i ramion. Masaż Kobido okazał się również zaskakujący pod względem efektów wizualnych. Skóra twarzy miała promienny wygląd, była napięta i jeszcze przez dłuższy czas czułam jak „pracuje”.
Na czym polega masaż twarzy Kobido oraz jakich efektów możesz się spodziewać
Po zabiegu zaczęłam zgłębiać wiedzę na temat tej japońskiej sztuki masażu. Poznając różnorodność technik stosowanych w tym zabiegu, staje się jasne skąd taka skuteczność. Kobido to masaż składający się z wielu etapów: między innymi relaksacyjnego, liftingującego i drenującego. Podczas pracy terapeutka stosuje techniki powięziowe, masażu tkanek głębokich, techniki pobudzające i wyciszające wykonując ugniatania, rozciągania, szczypania, przeplatane delikatnymi ruchami głaskającymi. Dochodzi wtedy do intensywnej stymulacji tkanek. W efekcie uzyskujemy rozluźnienie nadmiernie napiętych mięśni, pobudzenie mikrokrążenia a co za tym idzie dotlenienie tkanek, napięcie skóry oraz niwelację limfy zalegającej w naczyniach limfatycznych.
Dzięki temu, możesz się spodziewać widocznych i odczuwalnych efektów już po pierwszym masażu. Wygładzone zmarszczki mimiczne i bruzdy, rozświetlona skóra, poprawa owalu twarzy, usunięcie zastojów limfatycznych, odżywienie skóry oraz ponad wszystko ceniony relaks doznawany w całym ciele.
Stosując masaż Kobido systematycznie możesz również zauważyć szereg efektów zdrowotnych, między innymi zmniejszenie objawów bruksizmu, złagodzenie lub ustanie bólów głowy, poprawa wzroku a nawet złagodzenie objawów depresji.
Jak często możesz korzystać z masażu Kobido?
Przede wszystkim spróbuj! Jeżeli okaże się, że tak jak i mnie, ten rodzaj masażu przypadł Tobie do gustu, rozważ serię 10-12 masaży raz maksymalnie dwa razy w tygodniu. Takie postępowanie pozwoli Ci cieszyć się efektami na długo. Możesz również systematycznie korzystać z tej terapii twarzy raz w tygodniu. Pamiętaj jednak, że tak jak w przypadku masaży klasycznych, warto robić sobie przerwy, aby nie „rozleniwiać” tkanek.
Kto może korzystać z masażu Kobido?
W zasadzie każda osoba, oczywiście wykluczając przeciwwskazania. Najlepsze efekty obserwuje się u osób z:
– oznakami starzenia się skóry – Kobido przywraca sprężystość i ujędrnia tkanki
– napięciami w obrębie twarzy, głowy, karku i barków
– objawami przemęczenia i stresu
Przeciwwskazania do wykonania masażu Kobido
Mimo, iż masaż ten należy do bardzo bezpiecznych, istnieją pewne przeciwwskazania,
które należy wykluczyć przed przystąpieniem do zabiegu. Są to:
– przerwanie ciągłości naskórka w obrębie masowanych tkanek (rany i otarcia)
– stany zapalne skóry
– trądzik – wykwity
– gorączka, stany zapalne organizmu
– trądzik różowaty w fazie ostrej
– wysokie ciśnienie krwi (pomijając ustabilizowane nadciśnienie tętnicze)
– nowotwory
– niektóre zabiegi z zakresu Medycyny Estetycznej. Istotny jest czas od wykonania
zabiegu: wypełniacze – 2,5 miesiąca, botoks 2 tygodnie, nici liftingujące – 6 miesięcy.
Czasami trudno jest nam się przekonać do wprowadzanych na rynek nowości, ponieważ jest ich ogrom i za każdą stoją rozsądne argumenty. W gąszczu różnych zabiegów masaż Kobido jest tym, który wywołuje efekt „wow” i warto doświadczyć tej przyjemności chociaż raz w życiu 🙂
Kto wie, może Twój pierwszy masaż Kobido będzie w Szklarskiej Porębie…. 😉
Życzymy samych przyjemności!