04.11.2020

Jedno z najczęściej zadawanych pytań przy rezerwacji zabiegów – „Jak mam się przygotować?”.

Podejrzewam, że w głowie pojawia się również pytanie „Jak to będzie wyglądało?”.

Jeżeli jesteś pierwszy raz w Spa to jest oczywiste, że nie wiesz do końca co Cię czeka a tym bardziej czy powinieneś coś ze sobą zabrać albo jak się ubrać. Dlatego przygotowałam krótką informację, jak to wygląda w Bliss Spa 🙂

Polecam, aby na zabieg przyjść w luźnej odzieży np. dresie. Ciało po masażu jest zazwyczaj rozgrzane a będąc jedynie w szlafroku może być Ci chłodno po wyjściu z ciepłego gabinetu.

Standardem jest już w hotelowych spa, że klient dostaje podczas zabiegu bieliznę jednorazową. Oczywiście jest to propozycja, nie przymus. Zdarza się, że Panowie odmawiają założenia majtek jednorazowych i oczywiście nie stanowi to żadnego problemu. Liczy się komfort klienta!

Nie musisz nic ze sobą zabierać. Po wejściu do gabinetu dostaniesz od nas ręcznik oraz bieliznę jednorazową, następnie poinstruujemy Cię, co należy rozebrać do wykonania danego masażu i jak się położyć i przykryć. Na czas kiedy będziesz się przebierać, zostaniesz sam w gabinecie. Z reguły wystarczają na przygotowanie dwie – trzy minuty. Po tym czasie masażystka wchodzi do gabinetu i rozpoczyna zabieg. Podczas masażu jesteś cały czas okryty ręcznikiem, odkrywamy jedynie te partie, które są w danym momencie masowane. Zazwyczaj podczas masażu łóżko na którym leżysz jest podgrzane. Gdy zrobi Ci się za ciepło pamiętaj, że w każdej chwili możesz poprosić o wyłączenie podgrzewania.

Przed masażem zostaniesz również poproszony o zdjęcie biżuterii, szczególnie chodzi o łańcuszki z okolicy szyi oraz bransoletki, które łatwo jest uszkodzić podczas masażu. Dlatego warto to zrobić wcześniej, będąc jeszcze w hotelowym pokoju.

Pamiętaj, że większość masaży odbywa się w leżeniu przodem, czyli na brzuchu. Zadbaj więc o to, aby masaż nie odbywał się bezpośrednio po posiłku. Optymalny czas to około 1 – 1,5 godziny po posiłku.

Jeżeli z kolei wybierasz się do nas na zabieg na twarz to polecamy nie tylko zdjęcie biżuterii, ale również wykonanie demakijażu twarzy – pozwoli to zaoszczędzić czas zabiegowy i wykorzystać go na przykład na dłuższą aplikację aktywnych kosmetyków lub wykonanie dłuższego masażu, co na pewno przyniesie korzyść dla skóry.

Panom natomiast polecamy ogolić skórę twarzy dzień przed zabiegiem, aby podczas zabiegu uniknąć uczucia pieczenia i nie podrażnić skóry twarzy.

Po skończonym zabiegu zostawimy Cię ponownie w gabinecie na kilka minut, abyś mógł powoli wrócić do rzeczywistości po relaksie, oraz z powrotem wskoczyć w ciepły dres 🙂

Po masażach i zabiegach relaksacyjnych wskazany jest co najmniej półgodzinny odpoczynek w cichym, ciepłym i spokojnym miejscu, oraz wypicie dużej szklanki wody.

Życzę samych przyjemności! 🙂