23.02.2020

Z wielu powodów! Znajdziesz u nas nie tylko szeroką bazę masaży i zabiegów kosmetycznych, ale również ukojenie w strefie Wellness i na łonie natury, której mamy w bród, bowiem znajdujemy się w środku lasu 🙂

Zacznę jednak od strefy zabiegów SPA.

Z naszych obserwacji wynika, że około dziewiędziesiąt procent odwiedzających nas klientów skarży się na bóle pleców, chroniczny stres i wywołane nim napięcia w ciele. Coraz bardziej popularnym sposobem na złagodzenie tych dolegliwości jest masaż. Ale który masaż wybrać z tak szerokiej oferty?

To zależy od dwóch czynników: co lubisz i jaka jest potrzeba. Jeżeli lubisz intensywne masaże, mocniejsze bodźce to polecam wybrać spośród masażu klasycznego, bańką chińską lub pałeczkami bambusowymi. Przyniosą zarówno odprężenie mięśni jak i pomogą w walce z dolegliwościami bólowymi w obrębie kręgosłupa, a także kończyn dolnych (szczególnie po wysiłku fizycznym).

Jeżeli natomiast Twoją główną potrzebą jest stan głębokiego relaksu a na dodatek należysz do „zmarźlaków” to zdecydowanie powinieneś skorzystać z masażu gorącymi kamieniami, bądź ciepłymi stemplami. Są to zabiegi łączące termoterapię z manualnymi technikami masażu klasycznego, dzięki czemu uzyskujemy podwójny efekt relaksacji. W wielu przypadkach połączenie tych dwóch rodzajów terapii prowadzi również do eliminacji bólów napięciowych.

Z kolei dla osób, które lubią połączyć relaks z pielęgnacją ciała, najlepszym wyborem będą nasze Rytuały. Godzinne zabiegi, łączące masaż peelingujący z masażem na bazie odżywczych maseł shea, pozostawiają skórę aksamitnie gładką. Wśród tych ceremonii naszą perełkę stanowi Rytuał Grecki, który oprócz dwóch wcześniej wymienionych elementów, zawiera dodatkowo masaż karku i barków ciepłymi stemplami, co stanowi doskonałe uwieńczenie relaksu.

Jeżeli przyjechałaś ze swoimi pociechami to i dla nich przygotowaliśmy coś magicznego. Zabieg dla Małej Księżniczki i Dzielnego Rrycerza to idealny sposób na zapoznanie najmłodszych z tą formą wypoczynku. Zabiegi te są tak przygotowane, aby pokazać dzieciom jak wygląda i na czym polega relaks w SPA. Zawierają elementy masażu manualnego, masażu z użyciem kamieni bądź pałeczek bambusowych, a wykonywane są na bazie pachnących i przede wszystkim bezpiecznych kosmetyków.

Jeżeli dalej nie jesteś pewna które z zabiegów wybrać, to przygotowaliśmy specjalne pakiety pobytowe z tak dobranymi zabiegami aby zapewnić ciału dozę relaksu i pielęgnacji. Znajdziesz je w zakładce pakiety.

Strefa Wellness

Dla miłośników rozrywek wodnych czekają basen o długości 13m, jacuzzi z hydromasażem oraz dwie sauny: sucha i parowa. A wszystko to w przeszklonej przestrzeni, co stanowi dodatkową atrakcję, bowiem po zmierzchu możesz oglądać gwiazdy , a za dnia padający śnieg.

Miejsce to sprawdza się w szczególności, gdy przyjeżdżasz z dziećmi, lub jako alternatywne zajęcie w razie niepogody.

Jakie jeszcze atrakcje znajdziesz w Hotelu Las?

Poza wygodnymi pokojami w Hotelu Las odkryjesz tu wiele miejsc. Zaciszne zakątki wokół hotelu – wypijesz kawę przy urokliwym oczku wodnym, poopalasz się na „schowanej” łączce, zjesz pyszne ciastko w naszej kawiarni , a gdy nadejdzie wieczór, możesz grać do woli w bilard, tenisa stołowego i cymbergaja w naszej sali rozrywki.

Natura oraz inne atrakcje

Tak różnorodna ilość atrakcji zaskoczy niejednego turystę. W promilu 25 km znajdziesz około trzydziestu atrakcji przyrodniczych. Począwszy od krótkich spacerowych tras np. na „Chybotek”, Wodospad Szklarki czy Krucze Skały, przez dalsze kilkukilometrowe wycieczki, skończywszy na górskich wyprawach na Szrenicę, czy Śnieżne Kotły.

Dla osób lubiących aktywnie spędzać czas to nie wszystko. W Szklarskiej Porębie znajdują się również wypożyczalnia rowerów oraz mnóstwo górskich tras, skate park o powierzchni 600m2, trasy narciarskie biegowe w Jakuszycach oraz przystań kajakowa „Ibiza” w odległości zaledwie 16 km od Hotelu Las.

Gdyby jednak zdarzyło się, że pogoda nie dopisze podczas Twojego pobytu, również jest w czym przebierać! Jeśli ciekawi Cię rzemiosło artystyczne w pobliżu możesz odwiedzić Hutę Szkła w Piechowicach (zaledwie 1,5 km), Chatę Walońską i średniowiecznych mistrzów w dziele wydobywania i przetwarzania bogactw naturalnych. Chwalone przez turystów są również: Muzeum Mineralogiczne w Szklarskiej Porębie oraz Muzeum Przyrodnicze w Cieplicach, w którym przechowywane i eksponowane są bogate zbiory Schaffgotschów.

Jeżeli natomiast przyjeżdżasz do nas z małymi pociechami to oprócz wyżej wymienionych atrakcji możesz odwiedzić magiczne miejsce – Park Gigantei zawierający elementy edukacyjno – rozrywkowe, Dinopark , Park Linowy Trollandia oraz Park Rozrywki Esplanada z kolejką „Alpine Coaster”! A gdy najdzie Cię ochota na spokojny spacer, to warto odwiedzić Małą Japonię – Ogród Japoński Siruwia, stworzony przez pasjonatów według japońskiej sztuki planowania ogrodów, lub Lapońską Wioskę Kalevala z wieloma skandynawskimi atrakcjami.

Wydaje się tego sporo, ale to tylko część z atrakcji, które czekają na odwiedzających. Jedno jest pewne – jest w czym przebierać 🙂